PayPal: Artık Türkiye’de Yok!

2917
PayPal: Artık Türkiye’de Yok!

2009 yılında ülkemizdeki ticari faaliyetlerini başlatan PayPal dün gün içerisinde internet sitesinde bulunan Türk kullanıcılarına duyuru yaparak 6 Haziran 2016 itibari ile 7 yıl sonra ülkemizden çekildiğini duyurdu.

Ülkemizdeki yasaların getirdiği zorunlulukları yerine getirmek üzere lisans başvurusu yapan PayPal aradığı sonucu bulamayınca böylelikle çekilmekte elzem bir durum almış oldu artık. PayPal’ın ülkemizden gidişi sanal ticaret ile ilgilenen bireylerin ciddi anlamda zararına oldu. Bunu çözümlemek adına yeni girişimcilerin yeni yatırımlarla sahalara girmesi artık an meselesi diyebiliriz.

PayPal’dan para gönderme ve alma işlemlerini 6 Haziran’a kadar durduruyor olması ülkemizdeki e-Ticaret faaliyetlerini de ciddi anlamda etkileyecektir. Bilhassa bilişim sektörünün entegrasyonlarla kullandığı PayPal API ödeme ayarları artık böylelikle boşa çıkıyor oldu. Türkiye’deki müşterilerini yine de üzmemek adına içeride olan bakiyelerini kullanana dek esneklik tanıyacağını açıklayan PayPal 203 ülke de verdiği hizmeti böylelikle 202 ülke de vermeye devam edecek.

Turistlerin ülkemizde PayPal Visa ve MasterCard uyumlu kartlarıyla Türk poslarında harcadığı ciddi paralarında bu seneden itibaren artık kullanılamayacağını hatırlatmak isteriz.

Yeni projeleri heyecanla bekliyoruz. Böylelikle 7 yıllık bir serüvende tamamlanmış oldu.

PayPal’ın yaptığı resmi açıklama aşağıdaki gibidir,

Cju3TFgWUAEQSMc.jpg-large

Ülkemizde verdiği geniş ulaşılabilirlik hizmetiyle sorunsuz gerçekleştirdiği tüm ticari faaliyetler için PayPal’a teşekkür ediyoruz.

202 ülkede var olan bir platformun ülkemizde olmamasının verdiği üzüntüyü de paylaşıyoruz.

We Love PayPal 🙁

Bir cevap yazın